WordPerfect Office

wordperfect x3

Chyba każdy kto korzysta z komputera, słyszał o programie WordPerfect Office. To oferowany przez firmę Corel pakiet biurowy, który daje nam możliwość tworzenia tekstów, tworzenie kalkulacji, czy też wykonywania różnego rodzaju prezentacji.

Historia WordPerfect Office

WordPerfect Office pojawił się na rynku na początku lat 80-tych XX wieku i od razu stał się niezmiernie popularny. Ale powiedźmy szczerze, że był to pierwszy tak kompleksowy program, dający takie możliwości. Firma Corel stale udoskonalała swój produkt, aby jeszcze bardziej zaspokoić potrzeby swoich klientów. Obecnie w skład najnowszej wersji programu WordPerfect Office znajduje się edytor tekstów WordPerfekt, przeznaczona do wykonywania prezentacji aplikacja Presentations, arkusz kalkulacyjny Quattro Pro, program do analizy danych Visual Intelligence SE, aplikacja pocztowa Mail, oraz dodatkowe narzędzie, a mianowicie WordPerfect Lightning. Ponadto posiadacz pełnej wersji ma do swojej dyspozycji wiele szablonów dokumentów, cliparty, zdjęcia, czy też ogromny wybór czcionek.

Możliwości programu WordPerfect Office

Program WordPerfect Office może być wykorzystywany zarówno przez osoby które tylko od czasu do czasu muszą napisać jakiś tekst, czy też wykonać prezentację, jak i przez wielkie korporacje, w których codziennie tworzy się niezliczoną ilość przeróżnego rodzaju dokumentów. Dzięki dużemu rozbudowaniu, a także jego kompatybilności można szybko kopiować dokumenty, szablony, przenosić zdjęcia, rysunki itp. Niezwykle ważne jest też to, że poszczególne „produkty” wchodzące w skład programu można wykorzystywać razem, co jeszcze bardziej podnosi jego funkcjonalność i atrakcyjność. Interfejs programu jest niezwykle czytelny i zrozumiały praktycznie dla każdego. Program daje min ogromny wybór czcionek, wiele funkcji matematycznych, czy też opcji do prezentacji. Dlatego też efekty pracy wykonywanej na WordPerfect Office prawie zawsze są zadowalające. Firma Corel zapewnia doskonały support i pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów.

Oczywiście program ma też i swoje wady. Jedną z podstawowych, jest jego cena. Jest ona stosunkowo wysoka i nie każdy, zwłaszcza osoba prywatna, może sobie na WordPerfect Office pozwolić. Zwłaszcza, jeżeli chcemy korzystać np. tylko z programu to pisania lub tylko z arkuszy kalkulacyjnych. Nieco inaczej wygląda to z perspektywy firm, które wykorzystują program z większą efektywnością. Czasami program „zwiesza” się, co następuje szczególnie podczas eksportu dokumentów zapisywanych w nieco rzadszych formatach. Twórcom programu wielokrotnie zarzuca się też małą kompatybilność z innymi programami, które mają podobne funkcje.

Czy warto więc skorzystać z programu WordPerfect Office? Na pewno jest to kwestia do przedyskutowania. Jeżeli korzystamy z różnego rodzaju arkuszy kalkulacyjnych, programów do tworzenia dokumentów itp., to z pewnością należy się nad tym zastanowić. Należy jednak sobie zdawać sprawę z tego, że jest to produkt dosyć kosztowny i czasami przerasta on możliwości finansowe przeciętnego użytkownika komputerów.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

2 komentarzy do WordPerfect Office

  • krzych  mówi:

    Ja z kolei polecam Libre Office. Używam od lat i do podstawowych rzeczy w zupełności wystarcza.

    • fff  mówi:

      Jaka jest różnica między Libre Office a Open Office?

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>