Opis gry Around the World n 80 days

Na pewno niejednokrotnie miałeś ochotę wrócić do czasów dzieciństwa. Teraz jest to możliwe! Dzięki grze Around the World in 80 Days masz szansę w szybki sposób przenieść się do świata baśni i ciekawych podróży, które do złudzenia przypominają o niezwykłych przygodach książkowego bohatera Phileasa Fogga.

Startujemy z grą  Around the World in 80 Days

Cała przygoda ma swój początek w Anglii, gdzie gra zaczyna się układać. Dalsze przygody będą mieć miejsce we Francji, Egipcie, Indiach, Chinach czy nawet USA. Jak możesz zauważyć gra odbywa się w dużej ilości różnorodnych miejsc. Trzeba pamiętać, że z każdym kolejnym etapem i zmianą kraju gra będzie wymagała od jej użytkownika coraz to nowszej oraz doskonalszej strategii, a także jeszcze większego zaangażowania. Trzeba będzie włączyć myślenie na najwyższych obrotach, by się w tym wszystkim nie pogubić.

Na czym polega gra  Around the World in 80 Days

Gra została oparta na znanej większości książce Juliusza Verne’a, a także jej ekranizacji, która nosi tytuł „W 80 dni dookoła świata”. Jest ona wariacją tejże powieści, dzięki której efektem jest bardzo ciekawa gra logiczna. Jak można się domyślić po tytule czas na zaliczenie poszczególnych państw oraz kontynentów wynosi właśnie 80 dni. W grze wcielamy się w rolę Passepartout i przemierzamy mnóstwo terenów. Nasz bohater zmuszony jest toczyć walkę z różnorodnymi przeciwnikami, rozwiązywać wiele zagadek oraz wiedzieć, gdzie znajdują się pułapki i sprawnie je omijać. Z każdym kolejnym etapem pojawia się nowa plansza, którą trzeba rozwiązać. Klocki należy przesuwać tak, żeby zaraz obok siebie znalazły się minimum trzy pochodzące z tego samego rodzaju. Są one wymieszane i porozrzucane po całej planszy, dlatego liczy się dobre zapamiętywanie szczegółów. W momencie, gdy dopasujemy do siebie określoną liczbę motywów znikają one z naszej planszy, a nasza pula punktów bardzo szybko wzrasta. Jednak 3 klocki to jedynie minimum. Możliwe jest eliminowanie ich większej liczby za jednym razem, co później daje nam możliwość korzystania z różnych pomocy, dzięki której przejdziemy przez cały układ w bardzo krótkim czasie. Wystarczy odrobina sprytu, by dotrzeć do upragnionego celu. Do obsługi gry nie potrzeba niczego więcej prócz zwykłej myszy.

Gra jest bardzo prosta, jednak wymaga ona od gracza bardzo dużej spostrzegawczości, skupienia i koncentracji. Jest również świetnym treningiem dla osób, które mają z wymienionymi wyżej elementami problem. Trzeba również dodać, że w czasie grania trzeba włączyć myślenie i nasz umysł musi pozostać otwarty. Doskonała gra dla ludzi, którzy posiadają zmysł przewidywania. Zdecydowanie jest ona dedykowana osobom, które lubią dalekie podróże w nieznane oraz ogrom zagadek logicznych. Gra posiada charakterystyczny dla siebie klimat zadumy, a także tajemnic. Jeśli wykażesz się sprytem i zręcznością pojawią się dla Ciebie nowe opcje, dzięki którym szybciej dobrniesz do mety. Każda dodatkowa cecha którą posiadasz w tej grze będzie wynagradzana, dlatego warto na chwilę się skupić i w pełni wykorzystać posiadane umiejętności.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>