AVG AntiVirus

avg

Każdy użytkownik komputera zdaje sobie sprawę, jak wielkim zagrożeniem mogą być różnego rodzaju wirusy czy też konie trojańskie. W związku z tym, praktycznie na każdym komputerze jest zainstalowany program antywirusowy, którego zadaniem jest szybkie wykrycie ewentualnego zagrożenia i poinformowanie o nim użytkownika. Jednym z najbardziej popularnych programów antywirusowych, jest obecnie AVG AntiVirus a zwłaszcza jego darmowa wersja.

Historia AVG AntiVirus

Program antywirusowy AVG AntiVirus jest sztandarowym produktem czeskiej firmy AVG Technologies, która pojawiła się na rynku na początku XXI wieku. Jest to jeden z najpopularniejszych na świecie „antywirusów”, głównie dzięki ścisłej współpracy firmy z systemami Windows. Ponadto program ten można stosować w systemach Linux i FreeBSD. Jest on oferowany w trzech wersjach: darmowa AVG AntiVirus Free, komercyjnej AVG AntiVirus oraz rozszerzonej AVG Internet Security.

Cechy programu AVG AntiVirus

Program AVG AntiVirus monitoruje i sprawdza wszelkiego rodzaju pliki, które mogą dostać się do naszego komputera. W sposób automatyczny wykrywa wirusy, konie trojańskie itp. Możliwe jest też przeskanowanie komputera w sposób ręczny. Dużym plusem tego programu jest to, że ma on możliwość wykrycia rootkitów. AVG AntiVirus chroni także tych, którzy „serfują” po Internecie. Program skanuje adresy www, a także linki, a co równie istotne, wykrywa sfałszowane strony internetowe. Oczywiście program chroni też naszą skrzynkę mailową.

Dużą zaletą programu jest niezwykle czytelny interfejs, który na dodatek można dostosować do własnych potrzeb. Raporty uzyskiwane po pracy programu są bardzo czytelne i łatwe do zrozumienia nawet dla osób które nie są bardzo obeznane z komputerami. Ciekawą funkcją jest możliwość wcześniejszego zaplanowania działa jakie chciałby wykonać właściciel komputera. W programie AVG AntiVirus znajduje się wbudowany moduł PC Analyzer, który pozwala na sprawdzenie i analizę naszego komputera pod względem „śmieci”, które są możliwe do usunięcia. Niestety program nie może tego zrobić w sposób automatyczny. Program AVG AntiVirus jest stale aktualizowany, co sprawia, że nowe wirusy również mogą szybko zostać wychwycone i usunięte z komputera. Nie można się też „przyczepić” do supportu. Wszelkie problemy są rozwiązywane drogą mailową lub telefonicznie, co ma dla każdego użytkownika programu ogromne znaczenie. Dużą zaletą programu AVG AntiVirus jest jego „lekkość”. Nie zajmuje on dużo miejsca na dysku, a ponadto nie spowalnia za bardzo pracy komputera.

Z całą pewnością AVG AntiVirus jest programem, który w bezpieczny sposób będzie chronił nasze dyski przed wirusami, trojanami, czy programami, które chcą wykraść nasze dane z komputera. Dlatego też jeżeli szukamy dobrego zabezpieczenia przed wymienionymi wcześniej zagrożeniami, powinniśmy rozważyć zakup programu AVG AntiVirus i to najlepiej w rozszerzonej wersji, gdyż daje ona duże bezpieczeństwo, przy równocześnie niewielkich obciążeniach naszego sprzętu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>