Avast Antivirus Pro

avast

Aby skutecznie ochronić nasze komputery przed wirusami czy robakami komputerowymi, powinniśmy zainstalować w nich programy antywirusowe. To właśnie one zapewniają nam bezpieczne „serfowanie” po sieci internetowej, czy też odbieranie poczty. Jednym z najbardziej popularnych programów antywirusowych jest produkt czeskiej firmy Avast czyli Avast Antivirus Pro.

Historia powstania Avast Antivirus Pro

Program antywirusowy Avast, pojawił się na rynku w 1988 roku. Od tego czasu, był wielokrotnie ulepszany i to właśnie min dzięki temu dzisiaj, jest jednym z najpopularniejszych programów antywirusowych. Obecnie, dostępny jest w czterech wersjach: Free Antivirus, Pro Antivirus, Internet Security oraz Premier. Pierwsza z tych wersji jest darmowa, natomiast za pozostałe należy już zapłacić. Nie są to jednak jakieś wygórowane stawki więc spokojnie każdy może sobie na program pozwolić.

Zalety i wady Avast Antivirus Pro

Avast Antivirus Pro chroni nasz komputer w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że zanim wejdziemy na jakąś stronę internetową, zanim otworzymy maila, program samoczynnie uruchomi mechanizmy sprawdzające. Jest to niezwykle ważne, gdyż czasami po prostu zapominamy o „przeskanowaniu” nowych stron czy mali. Oczywiście możliwe jest też użycia funkcji skanuj i w takim przypadku program sprawdzi cały nasz komputer i poinformuje nas o ewentualnych zagrożeniach. Niezwykłą zaletą tego programu jest fakt, że baza danych wirusów aktualizuje się w sposób automatyczny, więc nawet najnowsze zagrożenia są możliwe do wykrycia i do usunięcia.

Znakomitym rozwiązaniem programu Avast Antivirus Pro jest tzw „piaskownica”. Daje ona możliwość przeglądania min stron internetowych w odizolowanym środowisku, co sprawia, że ewentualne wirusy nie będą mogły przedostać się na nasz dysk, nawet po otworzeniu zainfekowanej strony. Na dużą dozę bezpieczeństwa pozwala też tzw SafeZone, czyli strefa, w której w bezpieczny sposób możemy dokonywać zakupów w sieci, czy też sprawdzać nasze konto w banku. Dużą zaletą programu są też funkcje FileRep oraz WebRep. Pozwalają one sprawdzać reputację plików i stron internetowych i jeżeli nie mają one dobrych ocen innych użytkowników, zostaniemy o tym poinformowani. Do zalet należy zaliczyć też przyjemny interfejs, a także dobrze rozbudowany support. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek problemów, możemy liczyć na szybką pomoc, twórców programu. Zaletą jest też możliwość skorzystania przez 30 dni z programu bez żadnych kosztów.

Oczywiście program Avast Antivirus Pro ma też i swoje wady. Przede wszystkim chodzi tu o brak „zapory ogniowej”, a także antyspamu. Avast Antivirus Pro w tej wersji nie dokonuje też automatycznej aktualizacji programu, a także nie daje możliwości zdalnego nim posługiwania się. Dla niektórych wadą może być też cena, jak należy zapłacić za uzyskanie licencji, ale należy przyznać, że nie jest ona jakoś bardzo wygórowana.

Podsumowując możemy powiedzieć, że program Avast Antivirus Pro jest jednym z najlepszych programów antywirusowych jakie możemy spotkać na naszym rynku, w związku z czym każdy powinien rozważyć możliwość zainstalowania go na swoim komputerze.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 na maksymalnie 5)
Loading...

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>