Ashampoo Photo Optimizer – edytuj zdjęcia z łatwością

ashampoo photo optimizer

Prawie każdy z nas robi zdjęcia i prawie zawsze od czasu do czasu wychodzą nam takie, z których nie do końca jesteśmy zadowoleni. Chcielibyśmy je poprawić, wyretuszować, czy coś w nich zmienić. Dlatego każdy kto robi dużo zdjęć, powinien mieć w swoim komputerze zainstalowany program Ashampoo Photo Optimizer, który pozwala w prosty sposób „obrabiać” wykonane przez nas czy przez innych zdjęcia.

Program Ashampoo Photo Optimizer został „wypuszczony” na rynek, przez niemiecką firmę Ashampoo, specjalizującą się w min tworzeniu portali internetowych, czy programów antywirusowych.

Zastosowanie programu Ashampoo Photo Optimizer

Ashampoo Photo Optimizer jest prostym programem, który za pomocą jednego kliknięcia pozwala na udoskonalenie każdego zdjęcia. Pozwala na to tryb automatyczny, chociaż do wyboru każdy użytkownik programu ma też samodzielne dobieranie wszystkich parametrów. Program ten pozwala nam min na:

  • rozjaśnienie ciemnych zdjęć,
  • pokolorowanie zdjęć bladych,
  • zlikwidowanie efektu czerwonych oczu,
  • wybranie balansu bieli,
  • „postarzanie zdjęć”

Ta ostatnia opcja, jest zdecydowanie najbardziej „efektowną” opcją tego programu i jak mówią sami klienci, najczęściej wykorzystywaną. Oczywiście równie często wybierana jest opcja wymazywania „czerwonych oczu”. Użytkownicy tego programu, mogą też dodaać na zdjęciu znak wodny, czy też tworzyć kopie zapasowe. W dobie serwisów społecznościowych, bardzo przydatna jest też opcja wysyłania zdjęć bezpośrednio na Facebooka czy do innych serwisów.

Zalety i wady Ashampoo Photo Optimizer

Na pewno największą zaletą programu Ashampoo Photo Optimizer jest jego prostota w obsłudze. Interfejs jest bardzo prosty i poradzi sobie z nim każda osoba, która chce obsługiwać ten program. Mamy w nim wszystkie podstawowe opcje, które powinien mieć takowy program, a które są potrzebne do „obróbki” wykonanych zdjęć. Niezwykle prosty interfejs zdecydowanie pomaga w pracy ze zdjęciami i niejako kieruje użytkownika jak i co powinien zrobić, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Niezwykłą zaletą jest też tryb automatyczny, który znacznie przyspiesza wszelki pracę. Można też powiedzieć, że Ashampoo Photo Optimizer chociaż jest programem płatnym, to jednak nie obciąża za bardzo kieszeni kupującego.

Co do wad tegoż programu, to musimy powiedzieć przede wszystkim o jego mało zaawansowanych funkcjach. To właśnie dlatego nie korzystają z niego profesjonaliści, którzy potrzebują do swojej pracy o wiele więcej „dodatków”. Klienci mogą wprawdzie narzekać na to, że nie jest to program darmowy, ale jego cena nie jest za wysoka. Wadą może być również fakt, że niezbyt często dokonywane są aktualizację, a rozwój programu jest nieco powolny.

Podsumowując Ashampoo Photo Optimizer jest znakomitym programem dla wszystkich tych, którzy lubią amatorsko „poprawiać” wykonane przez siebie zdjęcia. Jest prosty w obsłudze, szybko widzimy efekty naszej pracy, a obsługiwać mogą go nawet laicy grafiki komputerowej. Dlatego polecany jest on praktycznie dla każdego, zwłaszcza że cena jego zakupu wcale nie jest bardzo wygórowana.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Jeden komentarzy do Ashampoo Photo Optimizer – edytuj zdjęcia z łatwością

  • wojtekk  mówi:

    Do najprostszych tematów graficznych używam Picasy. Polecam i pozdrawiam.

Zostaw komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>